naši papoušci

ODCHOV PAPOUŠKŮ POZASTAVEN

6.3.2011 ODCHOVY PAPOUŠKŮ A RUČNÍ DOKRMOVÁNÍ MLÁĎAT POZASTAVENO

 

 

Informace o nás

Vítejte na stránkách věnované našim papouškům!!!

Jmenujeme se Eva a Václav Holubovi a papoušci už nás nějakou tu dobu velmi fascinují.Chováme korely,papoušky horské-kouřové,papoušíčky šedokřídlé,neoféma bourek...Své papoušky i ručně dokrmujeme,cizí též "zachraňujeme" takže jsou to pak báječní společníci :-)

Spousta našeho volného "i nevolného" času se zkrátka točí kolem papoušků.Toužíte po opeřeném miláčkovi? Ozvěte se :-)

Naším "produktem" jsou mláďátka těchto papoušků.Na stránky budou postupně vkládány fotografie našich miláčků.

 

"Ničím se neznepokojuj, ničím se nermuť, všechno pomíjí. Jedno se ale nemění. Máš-li v srdci papouška, nic Ti nechybí, jeho láska stačí..."

Našim uživatelům...

Dobrý den všem,kteří zavítali na naše stránky.Děkujeme za zdržení a věnování v dnešní době drahocenného času a pokud máte zájem o nějakého "mrňouska" ,návrhy,nebo připomínky,...zda-li se vám tu líbí,nebo ne,co by se dalo zlepšit,nebo zhoršit :-D tak se ozvěte.

Chtěli bychom,aby se vám stránky líbily,alespoň trošililinku :-) ,nejsme žádní profíci,nevěnuji se PC,nýbrž papouškům,ale tak snažíme se... :-)

Historie projektu

...jako malé holce mi rodiče pořídili mládě korely-samečka,tento sameček žije již přes 18 let-dali jsme mu jmého:Bertík,což se krásně naučil i vyslovovat.Měla jsem ho na chalupě u dědečka a babičky,kteří už bohužel nejsou mezi námi :,-( ,kde se mi o něj se vší péčí starali v době,kdy jsem jezdila do školy.

Naučili mi Bertíka pískat různé melodie,např.:Není nutno,není nutno,aby bylo přímo veselo...tuto zpívá dodnes :-) a mláďata to vždy velmi brzo "okoukají".

...když jsem se provdala,tak za nějaký čas jsme si vzali Bertíka k nám domů,kde jsme mu brzo pořídili korelku kámoše,aby nebyl tak sám,jelikož do té doby měl pouze zrcátko,které opravdu miluje i dodnes u kterého překrásně vyzpěvuje,prostě ho musí mít,aby byl šťastný.Za pár dní přibyla korela kamarádka,kterou jsem dostala od nejbáječnějšího "člověčího" kamaráda-Víti-(moc Ti za ni děkuji!!!) Mimochodem,korelka byla nalezenec na Táborském vlakovém nádraží v krabici v odpadkovém koši-tomu kdo ubohému opeřenečkovi takto ublížil,přeji to samé,co si ta korelka celá promrzlá musela zažít za trápení.+ještě 1korelka a 2andulky,které to bohužel nepřežily... Proč dokáží být lidé tak sobecký a zlý... :,-(

Tato "Bertinka" je nyní krásné,milé zdravé a 100%ně vděčné zvířátko.

Ptáčkům manžel zhotovil úžasné voliéry (manželi-děkuji !!!) a přemístili je tam a pořídili jsme další "kamarády a kamarádky" ...no a z kamarádů a kamarádek jejich dětičky-rozkošná mláďátka :-)

Postupně jsme přidělali voliérky a vzali domů ještě pyrurky hnědouché,protože jsou prostě okouzlující...které už daly též mláďátka,která jsem ručně dokrmila a už nějakou dobu dělají radost u jiných lidiček...Pyrurky jsem bohužel musela ze svého chovu vyloučit,jelikož velice a záměrně plašily korely při hnízdění,

nedělalo to prostě dobrotu,tak je tento "těžce a pracně složený" páreček zařazen opět do chovu,ale u jiného chovatele a to ve venkovní voliéře mezi ostatními druhy pyrur :-)

Podle fotek-je jim tam skvěle ;-)

Místo pyrurek jsme pořídili 2 párečky papoušků horských (kouřových).Jsou velmi klidné,milé a tiché povahy.Lidé se mě často ptají - "Co je to za druh papouška?"

"Jéé amazoňan,...Jéé alexandr,... - ale kdepak - je to papoušek horský"

Spodní voliérky obývají 2 párečky papoušíčků šedokřídlých a prostřední voliérku 1 páreček neofemy bourek.

Žakoušky-ač mě z toho srdce bolí-jsem musela dát do jiných rukou,jelikož nešly k sobě do páru.Jsou to prostě 3 mazlíci jen a jen na "mazlínkování"... a při mé péči o mláďátka,kolikrát od vylíhnutí,na každého zvlášť prostě nebyl čas a každý můj neustálý kontakt oni tolik vyžadovaly,takže snad se jim dostalo "častějšího mazlínkování" ;-) Je po nich smutno,moc a moc,ale věřím a vím,že se mají skvěle :-)

Vyhledávání

Kontakt

Eva a Vašek Holubovi Pacov okr. Pelhřimov (Vysočina) mobil: 608637091 ( na SMS a prozvánění nereaguji, děkuji za pochopení )

;-)

/album/proste-my-/e-v-jpg/